PL

Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Pod Modrzewiami"

powrót

Choose project below:

Baczność! Przedszkolaki witają pana żołnierza.

W czwartek 17 października w naszym przedszkolu gościliśmy żołnierza, którym był tata jednego z naszych wychowanków. Opowiedział nam o swojej pracy, zaprezentował strój i sprzęt. Ponadto wybrane i chętne dzieci miały okazję?.strzelania z plastikowego karabinu. Zabawa była świetna. Na zakończenie wizyty, dzieci w ramach podziękowań przekazały zrobione przez siebie kartki w kształcie samolotów. Teraz czas na wizytę w prawdziwej jednostce wojskowej......

Gdy będę dorosły zostanę strażakiem!

25 października przedszkolaki i dzieci ze szkoły podstawowej odwiedziły OSP w Czajowicach. Panowie strażacy zaprezentowali swoje stroje i zaprosili nas do budynku, gdzie opowiedzieli o swojej pracy, zwiedziliśmy pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach Zaprezentowali nam wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle wozu strażackiego.

Mikołaju nasz!

"Siwą brodę oraz wąsy ma i czerwony długi płaszcz. Czy już wiecie kto to może być czy już mogę spytać Was? To Mikołaj!"

Pasowanie na przedszkolaka i ucznia

28.11.2013 - ta data na długo zapadnie w naszej pamięci. Wszyscy oczekiwali na decydujący moment ? pasowanie na przedszkolaka oraz pasowanie na ucznia. Zaprosiliśmy gości, pięknie ubrani zaprezentowaliśmy swoje umiejętności między innymi wokalno-taneczne. Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki, Pani Dyrektor swoim czarodziejskim ołówkiem rozpoczęła pasowanie. Na pamiątkę każdy przedszkolak i uczeń otrzymał piękny, kolorowy dyplom. Uśmiechom i radości nie było końca. Ale to nie koniec atrakcji. Z okazji zbliżających się Andrzejek zorganizowaliśmy poczęstunek dla dzieci i gości oraz wspólne zabawy - wróżby andrzejkowe! Przy przygotowanych, specjalnie na tą okazję, stoliczkach można było wywróżyć sobie z wosku przyszły zawód czy też imię sympatii. Oprócz wróżb na dzieci czekały tańce i zabawy z.....balonami i czarodziejskimi kapeluszami, które były chyba największą atrakcją.

Rozpoczęcie roku szkolnego i przedszkolnego

2 września 2013 roku w naszej placówce rozpoczął się nowy rok zabawy i nauki. Powitaliśmy rodziców, przedszkolaków i uczniów szkoły, którzy uczęszczały już wcześniej do naszej placówki oraz nowych kolegów i koleżanki, dla których jest to pierwszy rok zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że nowy rok będzie obfitował w niezapomniane i radosne chwile spędzone na nauce i zabawie.

Spotkanie z pielęgniarką

Dnia 9 października 2013 roku nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka- pani Wioletta Czepiela, która opowiedziała nam o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom ( zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych), jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas powszechne zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) wiadomo ? lęk. Na zakończenie wręczyliśmy naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną przez starszaków receptę na zdrowie.

Teatrzyk kukiełkowy

Dnia 28 października gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały sztukę pt. "Kopciuszek" i gromkimi brawami nagrodziły aktorów za wspaniały występ.

Wigilia

W dniu 19 grudnia zapanował świąteczny nastrój, kiedy to dzieci, rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Dzieci smakowały barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami.. Po obiedzie dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do specjalnie przygotowanych kącików, gdzie czekały ich świąteczne, bojowe zadania. Począwszy od ozdabiania mandarynek goździkami, bo robienie z papieru kolorowego małych uśmiechniętych aniołków. Wszystkie prezenty zostały zapakowane w świąteczne torebki i zabrane na pamiątkę do domu. Wigilia przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Z babcią i dziadkiem

29 stycznia 2014 roku na długo utkwi w naszej pamięci. Wtedy to nasi podopieczni świętowali Dzień Babci i Dziadka połączony z balem karnawałowym. Był to niezwykły wzruszający dzień, pełen uśmiechów. Dzieci przebrane w stroje przygotowały specjalnie na tą okazję przedstawienie, na którym nie zabrakło wierszyków, piosenek o babci i dziadku, a na koniec zatańczyły nawet twista! Wręczyły naszym specjalnym gościom prezenty ? babcie dostały ręcznie robione korale a dziadkowie muchy. Po części artystycznej mogliśmy rozpocząć bal karnawałowy. Przy muzyce i wspólnych tańcach babcie, dziadkowie, rodzice i dzieci bawili się co niemiara.